Szyfonowa sukienka a rodzaj dekoltu

sukienka szyfonowa

Szyfon szyfonowi nierówny

Sukienki z szyfonu doskonale sprawdzą się w okresie wiosenno-letnim. Szyfon to tkanina cechująca się lekkością oraz zwiewnością. Tego typu tkaniny są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Mogą także różnić się od siebie rodzajem, w zależności od tego, z jakich nici zostały utkane. Obecnie na rynku dużą popularnością cieszą się m.in. szyfony jedwabne, bawełniane, poliestrowe oraz nylonowe. Jest to doskonały materiał do wyrobów tekstylnych. Dzięki swojej różnorodności szyfon stał się również bardzo lubiany w świecie mody. Natomiast praktycznie każda hurtownia z sukienkami posiada ofertę, gdzie miejsce ma niejedna szyfonowa sukienka.

Idealnie dopasowana szyfonowa sukienka

Kształt dekoltu sukienki należy odpowiednio dobrać do osoby, która będzie ją nosić. Warto jednak wiedzieć, że wybór musi być przemyślany. Jeśli bowiem dekolt będzie nieodpowiedni, zakłóci wygląd sukienki i wyeksponuje mankamenty urody. Dekolt sukienki powinien być dopasowany do figury, rozmiaru i kształtu biustu, kształtu twarzy. Oczywiście istotna jest również okazja, podczas której kreacja będzie noszona.

 • Figura – jeżeli kobieta jest posiadaczką dużego biustu, zabudowany dekolt sukienki może dodatkowo optycznie powiększyć jej piersi. Natomiast kobiety, które na co dzień noszą duże rozmiary, mogą zdecydować się na sukienki z szyfonu, które posiadają spory dekolt.
 • Rozmiar oraz kształt biustu – posiadaczki małego biustu mogą pozwolić sobie na większe eksperymentowanie pod względem kształtu dekoltu niż kobiety z dużym biustem.
 • Kształt twarzy – kobiety posiadające trójkątny kształt twarzy dobrze prezentują się w sukienkach z dekoltem typu łódka bądź serce. Natomiast kobiety z okrągłą twarzą dobrze wyglądają w dekolcie wydłużającym szyje np. o kształcie litery V.
 • Okazja – warto pamiętać o tym, aby dekolt był adekwatny do sytuacji. Jeśli sukienka szyfonowa stanowi kreację na spotkanie biznesowe, dekolt nie powinien być zbyt wyzywający.
 • Popularne rodzaje dekoltów

  Dekolt w kształcie litery V. Ten rodzaj dekoltu nadaje się niemal na każdą okazję i pasuje do wielu typów urody. Sukienki z dekoltem w literę V wydłużają szyję, subtelnie podkreślają biust oraz doskonale wysmuklają górną część sylwetki.
  Dekolt w kształcie łódki. Ten typ dekoltu można rozdzielić na dwa rodzaje czyli dekolt w kształcie łódki mniej lub bardziej zabudowany. Duża łódka doskonale sprawdza się przy trójkątnym kształcie twarzy, a bardziej zabudowana łódka sprawdza się przy drobnej budowie ciała. Ten typ dekoltu świetnie nadaje się w stylizacjach biznesowych.
  Dekolt kopertowy. Sukienki szyfonowe z tego rodzaju dekoltem doskonale wysmuklają oraz podkreślają biust oraz podobnie, jak dekolty w kształcie litery V, wydłużają szyję.
  Dekolt w kształcie serca. Doskonale podkreśla piersi i dobrze sprawdza się u pań z dużym biustem. Natomiast u kobiet z małym biustem ten typ dekoltu może spłaszczać biust i zakłócać proporcje sylwetki.
  Dekolt kwadratowy. Sukienki damskie xxl z kwadratowym dekoltem są idealne dla pań z wąskimi ramionami oraz niewielkim biustem. Kwadratowy dekolt nadaje figurze proporcji. Aczkolwiek kobiety z dużym biustem, czyli noszące duże rozmiary powinny uważać na ten typ dekoltu gdyż może poszerzać optycznie ramiona.

  Powiązane wpisy